YÜKSEK KİRALAR İSYAN ETTİRİYOR! BODRUM’A ACİL LOJMAN ÇAĞRISI!

Bodrum Güçbirliği Derneği Başkanı Serdar Kayhan, Bodrum’da yüksek kiraları eleştirdi. Kayhan kiralar yüzünden özellikle devlet memurlarının Bodrum’u sürgün yeri gibi gördüğünü, bir evi birkaç memurun ortak kiraladığını, memurların Bodrum’dan tayinlerini istediklerini belirterek, Bodrum’a lojman yapılması için tüm kurumların ortak çalışması gerektiğini belirtti.

 

Serdar Kayhan’ın açıklaması şöyle;

 

“Sevgili Bodrumlular,

Maalesef piyasada son aylarda yaşanan oynaklık, kur ve fiyatların sürekli artması, tüm dünyayı etkisi altına alan pandeminin sonuçları, Bodrum'un son 2 yılda nüfusunun aşırı artması, ilçemizde konut fiyatlarının anormal derecede artmasına neden olmuştur.

 

Bodrum'da ev kiraları, normal bir işte çalışan bir vatandaşın ödeyebileceği rakamların çok çok üstündedir.

 

Aynı şekilde Bodrum'a tayini çıkan polis, asker, öğretmen gibi devlet memurları da bu yüksek kiralar yüzünden adeta kabus yaşamakta, bir çoğu Bodrum'u sürgün yeri gibi görmekte ve Bodrum'dan tayinini istemektedir.

 

Bize gelen şikayetlerde tanık olduğumuz; artık birbirini hiç tanımayan devlet memurları, kirayı bölüşmek için evi ortak kiralamaya başlamıştır. Bu son derece düşündürücü bir durumdur.

 

Bodrum Güçbirliği Derneği olarak endişemiz; yakın bir zamanda başta devlet memurları olmak üzere, Bodrum'da çalışacak nitelikli personel, memur bulmak imkansız hale gelecektir.

 

Bu yüzden dernek olarak önerimiz, devlet memurları için, Bodrum Yarımadası'nın uygun yerlerinde, Bodrum mimarisine uygun, her kesimin kabul edeceği lojmanların ivedilikle inşa edilmesidir.

 

Plansız yapılaşma bugün Bodrum'un en önemli sorunlarından biridir, bunun farkındayız. Ancak artan nüfusun ihtiyaçlarını da görmezden gelmek, Bodrum'a zarar verecektir. Bu yüzden Bodrum'a lojmanların kazandırılması, artık bir zaruriyettir.

 

İşte bu sebeplerden dolayı Sayın valimiz, Sayın kaymakamımız ve Sayın belediye başkanlarımızın bu acil ihtiyacı Sayın Cumhurbaşkanımız'a ivedilikle iletmelerini bekliyoruz.

 

Devletimize de tüm kurumlarla işbirliği içinde lojman ihtiyacı için çalışma yapması çağrısında bulunuyoruz.

 

Bu konuda Bodrum Güçbirliği Derneği olarak üzerimize düşen görevi yapmaya her zaman hazır olduğumuzu belirtmek isteriz.”

 

AÇIKLAMANIN VİDEOSU İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN


 

 


12.12.2021

Okunma Sayısı: 464


44.201.95.84
DİĞER HABERLER

Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Akın Sezer
Saygı değer dernek yöneticileri ve hemşerilerim yaklaşan yeni yılınızı kutlar, yeni yıl Kırşehirin kaderini kırarak göç veren bir il değil kendi kendine yeten, eğitimde geleceğine güvenle bakan bir il statüsünde görmek dileğiyle tüm Kırşehirlilerin yeni yıllarını kutlar saygılar sunarım

Ersoy Gezer
Sayın başkanım ve değerli üyeler çalışmalarınızda başarılar dilerim bir kırşehirli sanatçınız olarak yanınızda oldugumu belirtir tüm kırşehirli hemşerilerime sevgi ve saygılar sunarım

Gürsel Tek
Siteniz çok güzel olmuş emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız

Bodrum Güçbirliği Derneği

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi


Top