BODRUM’DA TÜRK SANAT MÜZİĞİ RÜZGARI ESTİ

BODRUM’DA TÜRK SANAT MÜZİĞİ RÜZGARI ESTİ

Bodrum Güçbirliği Derneği’nin destekleri ve Bodrum Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Yıldızlı Nağmeler konserinde Türk Sanat Müziği Devlet Sanatçılar Zekai Tunca, Perihan Sözen ve Baha Boduroğlu ile birlikte yıldızlar korosu sahne aldı.

Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği konser alanında Bodrum Güçbirliği Derneği, Bodrum Belediyesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla ücretsiz olarak düzenlenen konserde Devlet Sanatçıları Zekai Tunca, Perihan Sözen, Baha Boduroğlu ile birlikte Yıldızlar Korosu da yer aldı. Yaklaşık 4 saat süren konserde, 14 kişilik orkestra ve 26 kişiden oluşan koroya Perihan Sözen şeflik yaptı. Konserin ilk bölümü koro ve koro üyelerinin solo şarkılarıyla gerçekleşti. İkinci bölümünde Perihan Sözen, Baha Boduroğlu ve Zekai Tunca’nın solo performansları adeta kulakların pasını aldı.

Konser öncesi açılış konuşması yapan Bodrum Güçbirliği Derneği Başkanı Serdar Kayhan, “Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti’mizin bağımsızlığının ilk temelinin atıldığı Erzurum Kongresi’nin bugün yıl dönümü. 102 yıl önce bağımsızlığımızın ilk adımı Mustafa Kemal Atatürk tarafından Erzurum’da atıldı. Bugün burada sizlerle ve değerli sanatçılarımızla birlikte bu konseri gerçekleştirebiliyorsak eğer, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları sayesindedir. Dolayısıyla başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını rahmetle, saygıyla ve minnetle anıyorum” dedi.

“ ‘Sanat, Sanat için mi yapılır? ’ ‘Sanat, Toplum için mi yapılır’ sorularının her ikisi için de cevabı evettir” diyerek sözlerine devam eden Bodrum Güçbirliği Derneği Başkanı Kayhan; Bugün değerli sanatçılarımız Zekai Hoca, Perihan Hoca toplum için sanat icra ettiklerini bizlere gösterdiler. Pandemi döneminde kendilerini ziyaret ettiğimizde, normalleşme sürecinde Bodrum halkı için güzel bir müzik ziyafeti vereceklerinin sözünü vermişlerdi. Ve bugün burada Bodrum halkı için, bizler için hiçbir ücret talep etmeden, Türk Sanat Musikisi konseri icra edecekler. Bodrum Güçbirliği Derneği olarak böylesi güzel ve anlamlı bir organizasyona vesile olmaktan dolayı büyük mutluluk yaşıyoruz. Bodrum halkına hizmet etmek, sanata ve sanatçıya her zaman destek olmak bizim çok değerli.  Çok keyifli bir gece olacağına inanıyorum. Böylesi güzel bir konser girişimimize olumlu cevap vererek organizasyonumuzda bize destek olan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras başta olmak üzere, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun’a ve bizlerle bu organizasyonun önemli bir parçası olarak katkı sağlayan siz değerli sanatseverlere çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Konseri tatilcilerin de aralarında olduğu çok sayıda kişi izledi.
Okunma Sayısı: 168


3.237.2.4
DİĞER HABERLER

Aidat Borcu Sorgulama
Son Eklenen Video
Köşe Yazıları
Son Ziyaretçi Yorumları
Akın Sezer
Saygı değer dernek yöneticileri ve hemşerilerim yaklaşan yeni yılınızı kutlar, yeni yıl Kırşehirin kaderini kırarak göç veren bir il değil kendi kendine yeten, eğitimde geleceğine güvenle bakan bir il statüsünde görmek dileğiyle tüm Kırşehirlilerin yeni yıllarını kutlar saygılar sunarım

Ersoy Gezer
Sayın başkanım ve değerli üyeler çalışmalarınızda başarılar dilerim bir kırşehirli sanatçınız olarak yanınızda oldugumu belirtir tüm kırşehirli hemşerilerime sevgi ve saygılar sunarım

Gürsel Tek
Siteniz çok güzel olmuş emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız

Bodrum Güçbirliği Derneği

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi


Top