Uluslararası Granfondo Bisiklet Yarışı Pazar Günü Yapılacak

Uluslararası Granfondo Bisiklet Yarışı Pazar Günü Yapılacak

Derneğimizin katkılarıyla, Bilnet Okullarının ana sponsorluğunda, Türkiye Bisiklet Federasyonu, Bodrum Kaymakamlığı ve Bodrum Belediyesinin destekleriyle Muğla Karya Gençlik Spor Kulübü Derneği tarafından Bodrum Yarımadası’nda ilk defa 23 Mayıs 2021 tarihinde yapılacak olan “Uluslararası Granfondo Bisiklet Yarışması” lansman toplantısı gerçekleştirildi.

Yerli ve yabancı, binden fazla bisiklet severin katılmasının beklendiği organizasyonun startı, Bodrum Ramada Otel’de yapılan lansman toplantısı ile verildi. Toplantıya; Dernek Başkanımız Serdar Kayhan’ın yanı sıra Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun, Bilnet Okulları Genel Müdürü Zehra Sağ ve Karya GSK Başkanı, Türkiye Bisiklet Federasyonu Temsilcisi H. İlker Cömert katıldı.

Basın açıklamasında 12 ülkeden yaklaşık 1000 bisikletçinin katılacağı, 56 km’lik kısa ve 103 km’lik uzun parkur olmak üzere iki kategoride düzenleneceği belirtildi.

Tüm dünyanın ve Türkiye’nin zorlu bir süreçten geçtiğini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Ayhan; “Bu dönemde vatandaşlarımızın en büyük problemlerinden birisi de hareketsizlik oldu. Sporun hareket etmenin yanı sıra insanları motive edici, birleştirici ve moral verici gücü olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu dönemde Granfondo Bodrum gibi sosyal mesafe kurallarına özen göstererek harekete teşvik eden bir spor etkinliğine destek vermekten gurur duyuyoruz. Bu tür organizasyonlarda sponsorların verdiği katkı çok önem teşkil ediyor ve destek veren bütün kurumlara destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Her daim spora ve sporcuya tam destek verdiklerini belirten Bilnet Okulları Genel Müdürü Zehra Sağ; “Yıllardır süregelen gerek amatör gerekse profesyonel bisiklet yarışçılarına ev sahipliği yapan ve destekleyen Granfondo organizasyonu ile bu sene birlikte çalışmanın mutluluğunu yaşamaktayız” dedi.

Serdar Kayhan; “Bodrum Güçbirliği Derneği olarak Bodrum’un spor organizasyonları ile tanıtılması için düzenlenecek organizasyonlara destek vermeyi sürdüreceğiz”

“Turistik ilçemizde yaşanan pandemi süreci içerisinde hem turizmci hem de esnaf büyük maddi zarara uğradı” diyerek konuşmasına başlayan Bodrum Güçbirliği Derneği Başkanımız Serdar Kayhan; “Bu nedenle turizm sezonunun başında düzenlediğimiz uluslararası bir spor organizasyonu ile ilçemize hareketlilik getirerek esnafımıza destek olmayı amaçladık. Dernek olarak Bodrum’un spor organizasyonları ile tanıtılması için düzenlenecek organizasyonlara destek vermeyi sürdüreceğiz” dedi.

Organizasyonun turizm sezonunun başında ilçenin ve ülkenin tanıtımında büyük rol oynayacağını belirten Kayhan “İlçemize gelecek medya ve yayın organları ile birlikte özellikle Moğolistan, Türkistan, Kazakistan, Azerbaycan gibi Türk Cumhuriyetleri’nin yanı sıra Avrupa’nın onlarca ülkesinde milyonlarca dolar vererek yapamayacağımız tanıtımı yapmış olacağız. Bisiklet tutkunları ile birlikte dünya Bodrum’un tarihi, doğa ve kültürel güzelliklerin tanıma fırsatı bulacak. Yarış günü ve ödül töreni ulusal ve uluslararası yayın organlarından canlı olarak yayınlanacak” ifadelerini kullandı.

Bodrum’un ilk defa bir Granfondo’ya ev sahipliği yapmasından büyük gurur duyduğunu belirten Karya Gençlik Spor Kulübü Derneği Başkanı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Temsilcisi H. İlker Cömert; “Bodrum, 23 Mayıs’ta bisiklette dev bir organizasyona daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bilnet Okulları’nın ana sponsorluğunda ve Bodrum Güçbirliği Derneği’nin destekleriyle ilk defa bir Granfondo, Bodrum’da düzenlenecek. Bodrumda 27 ülkeden 1000’e yakın bisiklet tutkununu misafir edeceğiz. Öncelikle Kültür ve Turizm Bakanlığı’mıza, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığı’na, Muğla Valiliğimize, Bodrum Kaymakamlığımıza, Bodrum Belediyesi’ne ve Ana Sponsorumuz Bilnet Okullarına, Bodrum Güçbirliği Derneği’ne ve bütün paydaşlarımıza bize Bodrum’da bu organizasyonda ev sahipliği yapma imkânı ve desteği sağladıkları için çok teşekkür ederiz.” dedi.
Okunma Sayısı: 382


44.201.95.84
DİĞER HABERLER

Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Akın Sezer
Saygı değer dernek yöneticileri ve hemşerilerim yaklaşan yeni yılınızı kutlar, yeni yıl Kırşehirin kaderini kırarak göç veren bir il değil kendi kendine yeten, eğitimde geleceğine güvenle bakan bir il statüsünde görmek dileğiyle tüm Kırşehirlilerin yeni yıllarını kutlar saygılar sunarım

Ersoy Gezer
Sayın başkanım ve değerli üyeler çalışmalarınızda başarılar dilerim bir kırşehirli sanatçınız olarak yanınızda oldugumu belirtir tüm kırşehirli hemşerilerime sevgi ve saygılar sunarım

Gürsel Tek
Siteniz çok güzel olmuş emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız

Bodrum Güçbirliği Derneği

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi


Top