BODRUM’DA SAĞLIK TURİZMİ

Sağlık turizmi bütün dünyada gelişen ve rağbeti artan ve de turizm sezonunun ömrünü uzatması bakımından son derece önemli hale geldi. Dünyada sağlık turizminin ulaştığı ciro rakamları 100 Milyar Doları aştı. Bodrumumuz ve ülkemiz de bu potansiyelden daha fazla pay almalıdır. Bu doğrultuda yapılacak çalışmaların desteklenmesini bekliyoruz.

Bodrum’da jeotermal enerji kaynaklarının varlığını hepimiz biliyoruz. Bu kaynakların değerlendirilmesi için uzun yıllar boyunca bir takım çalışmalar yapıldı. Konuyla ilgili geçmişte hepimizi heyecanlandıran projeler kamuoyuna sunuldu. Hali hazırda Bodrum’da bu yönde talep olunduğu biliniyor. Ancak bugüne kadar sadece bir turizmci kendi imkanları ile çaba gösterdi ve maalesef somut olarak bununla sınırlı kalınmıştır. Ülkemizde Afyon, Balçova, Yalova gibi birçok yöre, termal turizm ile sektörde güçlü şekilde yer alıp, önemli bir turizm geliri ve istihdam sağlayabiliyorlar. Bodrumumuz’un doğal yapısına ve yerleşim planlarına zarar vermeden jeotermal turizmimizi faaliyete geçirmeliyiz.

Bodrum birçok Avrupa ülkesine uçakla 2 saat mesafede. Güney ülkelerinin ise gelebileceği en yakın merkez olma özelliğinde. Sağlık turizmi için ideal konumdayız. İlçemizde çok sayıda sağlık merkezi ve hastane bulunmaktadır. Bu merkezler, hastaneler son derece gelişmiş teknolojileri sağlık hizmet personeli ve uzmanları ile üst düzey kalitede olduğunu biliyoruz. Halende bazı hastanelerin Bodrum’daki faaliyetlerinin kısa zamanda başlayacağı hatta devlet hastanemizin çok kısa bir sürede hizmete gireceğini düşünürsek, imkânlarımızın ne denli fazla olduğu görülür. Devlet hastanemizin sağlık turizm sertifikası alan ilk kamu hastanelerinden biri olduğu da unutulmamalıdır. Bu arada atıl halde duran eski Universal Hastanesi’nin de mutlaka aktif hale getirilmesini tavsiye ediyoruz. Yapısal donanımı ve de hizmet alanının kapasitesi ile sağlık alanında Bodruma büyük değer sağlayacaktır.

Bodrum, gerek sağlık hizmetlerindeki üstün kapasitesi, gerekse sağlık operasyonu öncesi ve sonrasındaki süreçlerde verebileceği dinlenme hizmetlerindeki profesyonel becerileri ile bu alanda eşsiz imkânlara sahiptir. Ancak burada en önemli faaliyet tanıtım olmalı. Bakanlığın bu konuda Bodrum için özel tanıtım yapmasına ihtiyacımız var. Bodrumlu olan Bodrum’u iyi tanıyan bürokratların Bakanlık tanıtım komisyonunda olması da bir avantaj. Aynı şekilde BOTAV’ın da bu konuda aktif tanıtım içerisinde olmasını bekliyoruz.

Bodrumumuz Sağlık Turizminde ki Avantajları Gerçekten Çok Fazla

Fiyatlarımız uygun. Doktor ve teknik kalitemiz yüksek, teknolojimiz dünya standartlarında. Yatak kapasitemiz fazla. Hastanelerimiz otel konforunda. Sağlık hizmeti öncesi ve sonrası dinlenme hizmetleri üst düzey. Jeotermal kaynaklara sahibiz. Bu avantajları iyi değerlendirerek, iyi tanıtım yaparak, sağlık turizminin gelişerek Bodrum’da faaliyetlerin artması hem sezonun uzaması, hem de ciddi bir istihdam oluşturacaktır.

Bodrum’da sağlık turizmine yönelik yapılacak yatırım ve çalışmalar, Dünyada ki 100 milyar dolarlık sağlık turizmi gelirlerinden ciddi bir pay almamızı sağlayacaktır.

Saygılarımla

HÜSEYİN SOFTA

Bodrum Güçbirliği Derneği  Y.K. Üyesi ve Turizm Komisyonu Başkanı
Okunma Sayısı: 120


3.234.252.109
DİĞER HABERLER

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Eklenen Video
Köşe Yazıları
Son Ziyaretçi Yorumları
Akın Sezer
Saygı değer dernek yöneticileri ve hemşerilerim yaklaşan yeni yılınızı kutlar, yeni yıl Kırşehirin kaderini kırarak göç veren bir il değil kendi kendine yeten, eğitimde geleceğine güvenle bakan bir il statüsünde görmek dileğiyle tüm Kırşehirlilerin yeni yıllarını kutlar saygılar sunarım

Ersoy Gezer
Sayın başkanım ve değerli üyeler çalışmalarınızda başarılar dilerim bir kırşehirli sanatçınız olarak yanınızda oldugumu belirtir tüm kırşehirli hemşerilerime sevgi ve saygılar sunarım

Gürsel Tek
Siteniz çok güzel olmuş emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız

Bodrum Güçbirliği Derneği

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi


Top