Bodrum Güçbirliği Derneği’nden Bodrum Yeni Devlet Hastanesi Şantiyesine Ziyaret

Bodrum Güçbirliği Derneği Yönetim Kurulu, 150 yataklı Yeni Bodrum Devlet Hastanesi inşaatını yerinde ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette Bodrum Güçbirliği Derneği Başkanı Serdar Kayhan, Başkan Yardımcısı Seha Ergene ve Derneğin Sağlık, Sosyal ve Kültür Komisyonu Başkanı Dr. Ayşegül Aksoy, Sağlık Bakanlığı ve hastane yapımını üstlenen yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Öncelikle Durum Tespit Çalışması Yapıldı

Yaklaşık olarak bir buçuk aydır hastane şantiyesinde çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini belirten Müteahhit firma yetkilisi; “Proje yapımını üstlenmemiz sonrası öncelikle saha tespitlerimizi yaptık. Şantiye içerisinde çalışmaların ne aşamada ve durumda olduğu hakkında belirleme çalışmalarını yaptık. Şuan da şantiye sahası içerisinde yani hastane inşaatının iç kesimlerinde çalışma yapıyoruz. Dışarıdan bakıldığı zaman şantiyede çalışma yapılmıyormuş gibi görünebilir, ancak biz yaklaşık 1-1,5 aydır iç sahada çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Yani binanın dış kısmı değil tamamen iç kesimde elektrik tesisatı, su tesisatı, havalandırma tesisatı ve iç sıva, alçı, yalıtım, duvar tadilatları, çatı yalıtım ve şap yapım işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki 10-15 gün sonrada hastane inşaatında binanın dış cephe iskeleleri kurulacak ve dış cephe imalatları da hızla ilerlemeye devam edecek” dedi.

Hastane İnşaatında 100 Kişilik Ekip Çalışıyor

Yeni hastane inşaatında şuan 100 kişilik bir ekiple çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiklerini belirten Yüklenici firma yetkilisi; “ Hastane inşaatı iç kısımlarında çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Tüm odaların elektrik, havalandırma ve iklimlendirme tesisatlarının montajları tamamlandı. Yani binanın içinde yapılması gereken işlemlerin çoğu tamamlanmış durumdayız. Sadece tamamlanan bu çalışmalar ile ilgili test aşamasını gerçekleştireceğiz. Projeyi teslim aldığımızda öncelikle şantiye alanında ve inşaat içerisinde mevcut durum tespit çalışmalarını tamamladık. Bu da dışarıdan bakıldığında inşaat sahasında çalışma yokmuş gibi algılandı. Ancak 100 kişilik bir ekiple şantiye sahasında çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Tespit çalışmasını yaparken de sık eleyip, sık dokuduk. Çünkü bu yapının sağlam ve ömürlük bir yapı olması için çalışıyoruz” dedi.  

Bodrum Güçbirliği Derneği Başkanı Kayhan “Dernek olarak gözlemimiz şu ki; anlatıldığının aksine çok hummalı bir çalışmanın şantiye sahasında yapıldığını gözlemledik.”

2016 yılında yapımına başlanan ve henüz tamamlanamayan 150 Yataklı Yeni Bodrum Devlet Hastanesi inşaatının son durumu hakkında kamuoyunu doğru bilgilendirmek üzere proje alanını ziyaret ettiklerini belirten Bodrum Güçbirliği Derneği Başkanı Serdar Kayhan; “Yeni Devlet Hastanesi inşaatı yaklaşık 2 ay önce kaldığı yerden tekrar devam etmeye başladı. Bodrum Güçbirliği Derneği olarak çalışmaları yerinde inceleyerek, Bodrum halkına özellikle bu pandemi döneminde yeni hastanenin durumu hakkında bilgilendirmek istedik. Müteahhit firmadan ve Sağlık Bakanlığı yetkililerinden aldığımız bilgiler doğrultusunda şantiye alanında çok hummalı bir çalışmanın yapıldığını gözlemledik. Öncelikle yüklenici firmanın binanın içerisinde yapılması gereken işlemleri büyük çoğunlukta tamamladıklarını gördük. Elektrik tesisatı, su tesisatı, iklimlendirme, havalandırma, altyapı olsun buna benzer çalışmaların büyük çoğunluğu tamamlanmış durumda. Yüklenici firma yetkilileri yaklaşık 1 ay sonra da dış cephede çalışmalara başlayacaklarını belirttiler. Dernek olarak gözlemimiz şu ki; anlatıldığının aksine çok hummalı bir çalışmanın şantiye sahasında yapıldığını gözlemledik. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Bodrum Yarımadamızın da en kısa zamanda böyle bir hastaneye kavuşması artık önem arz etmektedir” dedi.

Bodrum Güçbirliği Derneği Sağlık, Sosyal ve Kültür Komisyonu Başkanı Ayşegül Aksoy ise Yeni Bodrum Devlet Hastanesi Projesinde bir Onkoloji biriminin olmadığını öğrendiklerini belirterek; “Yapılmakta olan Hastane projesinde bir onkoloji biriminin olmadığını öğrendik. Bununla da ilgili gerekli mercilerle irtibatlarda bulunarak, bu birimin projede yer alması için gerekli çalışmaları başlattık” diyerek, bu çalışmanın takipçisi olacaklarını belirtti.

Bodrum Güçbirliği Derneğinin faaliyet alanının siyaset üstü olduğunun altını çizen Dernek Başkan Yardımcısı Seha Ergene; “Hepimiz Bodrum aşığı insanlarız. Bodrum’un yararına olacak tüm hizmet ve projelerin sonuna kadar destekçisiyiz. Bu anlamda da yapımı yılan hikayesine dönen Bodrum Yeni Devlet Hastanesi Projesini yerinde ziyaret ederek, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldık ve bu bilgileri de değerli halkımızla paylaşmak istedik. Bundan sonra da  Bodrum’u karış karış gezip tüm sorunları, dertleri yerinde inceleyeceğiz. Tespitlerimizi de kamu kurum ve kuruluşları ve halkımızla paylaşacağız.” dedi.
Okunma Sayısı: 96


3.234.252.109
DİĞER HABERLER

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Eklenen Video
Köşe Yazıları
Son Ziyaretçi Yorumları
Akın Sezer
Saygı değer dernek yöneticileri ve hemşerilerim yaklaşan yeni yılınızı kutlar, yeni yıl Kırşehirin kaderini kırarak göç veren bir il değil kendi kendine yeten, eğitimde geleceğine güvenle bakan bir il statüsünde görmek dileğiyle tüm Kırşehirlilerin yeni yıllarını kutlar saygılar sunarım

Ersoy Gezer
Sayın başkanım ve değerli üyeler çalışmalarınızda başarılar dilerim bir kırşehirli sanatçınız olarak yanınızda oldugumu belirtir tüm kırşehirli hemşerilerime sevgi ve saygılar sunarım

Gürsel Tek
Siteniz çok güzel olmuş emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız

Bodrum Güçbirliği Derneği

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi


Top